Jak ubierać się na rozmowę kwalifikacyjną?

elegancki ubiór podczas rozmowy kwalifikacyjnejNiektórzy z Nas nie zdają sobie sprawy jak ważny jest ubiór podczas rozmowy kwalifikacyjnej. To właśnie ubiór może często decydować o sukcesie lub porażce podczas takiej rozmowy.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że Nasz ubiór to pierwsza rzecz na którą Nasi przyszli pracodawcy zwrócą uwagę, zanim jeszcze powiemy "dzień dobry". Ważne więc jest aby to pierwsze wrażenie jakie zrobimy na potencjalnym Pracodawcy było pozytywne i wzbudziło jego zainteresowanie czy też sympatię. Pamiętajmy, DRUGIEJ SZANSY (raczej) NIE BĘDZIE, dlatego ważne jest abyśmy w naszym ubraniu czuli się komfortowo i stworzyli od razu pozytywny wizerunek przyciągając swoim wyglądem i mową ciała uwagę Pracodawcy.

 

Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną powinien być elegancki a fason ubrania powinien być dobrany do naszej sylwetki. Najodpowiedniejszym ubraniem dla mężczyzny wydaje się wciąż być garnitur i krawat, natomiast dla pań kostium ze spódnicą lub spodniami w kolorach takich jak np. ciemogranatowy, beżowy, szary, brązowy lub klasyczny czarny.

Pamiętajmy aby nasze stroje nie były bardzo barwne i wzorzyste, ważne jest również odpowiednio dobrane obuwie. Nie warto eksperymentować, aby nie być spalonym już na wstępie rozmowy.

Nasz ubiór mówi o naszym profesjonalizmie, warto więc naprawdę przyłożyć się do tego tematu.